Skip directly to content

Blogg fra Lokomotiv

Hva skjer? Nye kunder, kontrakter, prosjekter, utviklingstrekk, gode opplevelser, utmerkelser… Dette skriver vi om i bloggen vår. I tillegg formidler vi tips og ideer, innspill til inspirasjon, jobbmuligheter osv. Følg oss også på facebook.

06
feb

Over 100 deltakere stilte på frokostmøte

Nok et vellykket frokostmøte er gjennomført. Tema denne gang var PR i gode og onde dager. Vi hadde med oss to dyktige gjesteforelesere: Asle Skredderberget som er kommunikasjonsrådgiver og kommunikasjonsdirektør i Yara International og Janne Hagen som er vaktsjef i Stavanger Aftenblad. Daglig leder Bethi Dirdal Jåtun innledet med å si litt om Lokomotiv Media, hva vil tilbyr og hva vi kan bidra med for andre bedrifter. Deretter overtok Asle Skredderberget som hadde praktiske tips om hvordan man bør jobbe både med å håndtere kriser og for å få positiv omtale i pressen. Etter gode tips om hvordan en bør forberede seg når en skal prate med pressen overtok Janne Hagen sammen med Arild Vik. Her kom det frem flere nyttige tips om hva som er viktig for å bli hørt av journalister, og hvordan du best kan presentere budskapet ditt. Med godt over 100 påmeldte til frokostmøte tar vi det som et godt tegn på at tema var relevant for flere. Vi er svært fornøyd med oppmøte og gleder oss til neste frokostmøte.
Tema for neste frokostmøte er ikke satt enda. Har du tips til tema vil vi gjerne vite det! Send tips til post@lokomotiv.no

16
des

Frokostmøte om PR 25. januar 2012

 

PR i gode og onde dager

Forrige frokostmøte hos Lokomotiv Media ble en suksess med over 70 deltakere. Nå inviterer vi igjen til gratis påfyll og inspirasjon, denne gang med tema PR.

PR og kontakt med media er viktig for de aller fleste bedrifter, men mange lurer på hvordan de skal forholde seg til pressen for at budskapet skal bli riktig, enten du ufrivillig har fått søkelyset på bedriften din eller aktivt ønsker å få fram et positivt budskap.

På møtet får du innspill og praktiske tips fra «begge sider»: tidligere kommunikasjonsdirektør i Yara, Asle Skredderberget, og vaktsjef Janne Hagen i Aftenbladet. I tillegg får du frokost og mulighet til god drøs med likesinnede.

Sted: Vidsyn, Forum Jæren 18. etasje
Tid: 25. januar 2012
Frokost og mingling fra 08.00.
Møtestart: 08.30
Slutt: 10.30
Pris: Gratis
NB! Begrenset antall plasser


PROGRAM:
Asle Skredderberget: Det handler om å være forberedt
Asle Skredderberget har bakgrunn både som journalist, kommunikasjonsrådgiver og kommunikasjonsdirektør i Yara International. Han har lang erfaring både med krisehåndtering nasjonalt og internasjonalt og med aktivt PR-arbeid for å bygge bedrifters omdømme. I foredraget gir han praktiske tips om hvordan man bør jobbe både med å håndtere kriser og for å få positiv omtale i pressen.

Janne Hagen: Slik må du snakke til oss for å komme i avisa
Janne Hagen er vaktsjef i Stavanger Aftenblad. Hun har også lang erfaring som vaktsjef i Rogalands Avis og som ansvarlig for kultur og nyheter på nett i Aftenbladet. På frokostmøtet gir hun deg tips om hva som er viktig for å bli hørt av journalister, og hvordan du best kan presentere budskapet ditt.

Velkommen til en nyttig frokost!

Beklager! Frokostmøtet er fullt. Vil du ha invitasjon til neste frokostmøte, send en e-post til kari@lokomotiv.no.

 

15
des

Lokomotiv Media og Bit Reklame slår seg sammen

Med virkning fra 1.1. 2012 vil Lokomotiv Media og Bit Reklame slå kreftene sammen til ett selskap. Begge selskapene er lokalisert i Forum Jæren, og har en stund sett på muligheten for å danne et nytt, sterkt reklamemiljø på Jæren. 

DET ER MANGE GODE GRUNNER TIL AT VI GJØR DETTE:

  • Selskapene utfyller hverandre kompetansemessig
  • Kulturen er lik og kjemien stemmer
  • Vi får økt kapasitet og dermed større fleksibilitet
  • Vi blir mer effektive med en administrasjon og et sett fellesfunksjoner

Men først og fremst vil vi lage et enda sterkere fagmiljø for kommunikasjon på Jæren, og dermed gi et enda bedre tilbud til kundene våre. 
Daglig leder i det nye selskapet blir Bethi Jåtun Dirdal, nå daglig leder i Lokomotiv Media. 

Planene ble presentert for de ansatte i begge selskapene 8. desember, med svært god respons. Alle ansatte i Lokomotiv Media og Bit Reklame blir med videre. Det er ikke bestemt hva det nye selskapet skal hete. 

HVA BETYR DETTE FOR DEG SOM KUNDE?
Du vil ha samme kontaktpersoner og vil bli betjent av de samme folkene som nå. Det som blir nytt er at teamet ditt vil ha flere folk og ny kompetanse og spille på. Det vil gi deg et enda bedre tilbud. Selv om vi blir større ønsker vi fortsatt å være et personlig, fleksibelt og jordnært byrå. 

FAKTA OM DET NYE SELSKAPET:
15 ansatte, lokaler i 5.etasje i Forum Jæren

Vi kan levere:
Grafisk design - logo og profil, Trykte virkemidler - Annonser, brosjyrer osv., Kampanjer, Messedesign, Nettsteder, Sosiale medier, Digital annonsering, Magasin produksjon, Illustrasjon, Annonsesalg, Strategisk rådgivning innen merkevarebygging, kommunikasjon, digitale medier og PR, To egne magasiner: Næring på Jæren og Sirdalsmagasinet. 

Rent praktisk flytter vi sammen i februar, det gleder vi oss til. Ta gjerne kontakt me din kontaktperson dersom det er noe du lurer på. 

Med vennlig hilsen

Bethi Jåtun Dirdal                                      Birgitte Aarbakke
Daglig leder Lokomotiv Media                Daglig leder Bit Reklame

09
des

Her kommer vinteren!

Vi er heldige som har så fin utsikt her vi jobber, og av og til må vi bare opp på taket for å nyte. Se den himmelen!
Slikt kommer vi i julestemning av.

06
des

Julegaver på vei

Adventstid er pakketid, og da tenker man ekstra mye på de man er glad i. Vi er glade i kundene våre, og derfor vanker det pakker til dem alle. Tidlig en novembermorgen satte vi oss ned med de kloke kreative hodene våre for å klekke ut den beste idéen til Årets Julegave. Det ble mye lått og løye underveis, og resultatet av juleverkstedet ble overraskende og morsomt, synes vi. Snart laster nissen opp Volvoen sin med pakkene, og de som har vært snille kan glede seg. Nissen er på vei!

06
des

Næring på Jæren 06-2011

I denne utgaven av Næring på Jæren kan du lese mer om:

Mikla: Ingen syforening
Frokostmøte: Nettsatsing og sosiale medier
JB Group: Satser offensivt på oljebransjen
Vil bo sør for Sandnes

05
des

Bygg Reis Deg

NorDan AS presenterte mange nyheter på Bygg Reis Deg, messen for bygg, bolig og anlegg. En stor og flott stand på 150 m2 viste godt igjen og hadde mange besøkende. Vi var med på et spennende forarbeid i forbindelse med design og utvalg av bilder. NorDan standen hadde en tydelig klima- og miljøprofil med Gunn-Helen Øye fra Svanen. I tillegg var Børge Ousland til stede og fortalte om sine ekspedisjoner og klimafokus. Dette har vert et stort og spennende prosjekt å jobbe med. Vi gjør gjerne et lignende prosjekt som dette igjen!

01
des

Brynemagasinet 02-2011

I utgave 2-11 kan du lese mer om:
Brynes trenere gjennom tidene
Nye Bryne stadion i utvikling
 

01
des

Senior magasinet 06-2011

I utgave 6-11 kan du lese mer om: Rolv Wesenlund: Seniorsakens spirituelle leder 75 år! 80 grunner til å vævre optimist Folkeaksjonen 2013 Alt du trenger vite om julen

01
des

Sirdalmagasinet 05-2011

I utgave 5-11 kan du lese mer om:
Ambassaden i Sirdal
Tjørhomfjellet utvikles videre
Skreddersydd hytte øverst i Suleskar

Pages